Kapela BUFFALOES vznikla z původní kapely Buffalo Bill, která vznikla už v roce 2003, pod takovým pracovním názvem nejdříve "Černá kočka" , poté pár měsíců "Black Jack", a myslím, že tam byl ještě jeden název, než jsme vždy opětovně zjistili, že název je již obsazený :) Asi po roce a něco společného působení, kdy se baskytarista Jiří Mašek a bubeník Jaroslav Horváth (mj. skvělý baskytarista a stejně tak skvělý zvukař v současné době) rozhodli jít jinou cestou, jsme s Márou "založili" kapelu BUFFALO BILL.

Slovo "založili" znamená, že jsme našli název pro kapelu, který nebyl ještě obsazený, vystihoval náš styl, našli basáka a bubeníka a odehráli jsme koncert v prosinci roku 2004. Tato kapelní sestava vydržela dlouhých 5 let. Po 5ti letech odchází baskytarista Pavel Schulz a poté postupně do kapely přichází 3 basáci (Vláďa Cais, Petr Klementis, Michal Veselý). Každý z nich, po několika letech hraní v kapele odchází, a jdou si vlastní cestou, ať už muzikantskou či jinou, (někteří dosud i občas "zaskočí") a v roce 2017 k nám přichází hrát na basovou kytaru Iva Vršínská.

V roce 2011 začíná bubeníka Milana Panochu, kvůli vytíženosti, alternovat Zdeněk Puchmeltr ml. a Tomáš Suchomel. Milan odchází v roce 2012 ke svému projektu, stejně tak Zdeněk Puchmeltr ml. jen o rok později, a k Tomášovi přichází v roce 2016 ještě Zdeněk Puchmeltr st. :). Nyní se oba bubeníci v případě potřeby alternují.

Nutno ještě zmínit, že na elektrickou kytaru hraje Marek Podskalský, kterého zná několik generací fanoušků rockové muziky již z období 90. let. A pro větší a delší akce, s námi hostuje Petr Václavík, který hraje na elektrickou kytaru a naší kapelu doprovází téměř od jejích začátků i jako zvukař. (Podrobnější info o jednotlivých členech kapely viz "Členové")

Jako kapela Buffalo Bill jsme se více zaměřovali na country písničky, ze kterých jsme dělali rockové covery. V té době podobný styl nikdo nehrál. Po změně členů kapely a také proto, že country muzika je spíše na ústupu, doplňujeme repertoár i o jiné styly.

V současné době hrajeme rockové (a jak říká náš kytarista - i trash metal)  cover - verze tuzemských i zahraničních country skladeb,  a dále skladby ve stylu oldies, což zahrnuje - Rock, Rockenrol, Pop-omezeně. Rozšiřujeme repertoár o Jižanský Rock a zařazujeme i vlastní tvorbu v podobném stylu.

Muzika je pro nás všechny emoční záležitost, koníček a pohon života.

Markéta a Buffaloes